Co nás čeká

 

Facebook školy

Pěvecký sbor Komáři

MATERIÁLY PRO

DISTANČNÍ VÝUKU:

12.10.2020

19.10.2020

16.11.2020

21.01.2021

Naši partneři

 

Návštěvnost stránek

počítadlo.abz.cz

 

Mé milé baletky, tanečníci, rodiče, prarodiče a přátelé baletu.

Je mi líto, že se v posledních dnech nemůžeme setkávat a hlavně tančit. Všichni víte, že jsme se hned na začátku školního roku pustili do přípravy koncertu našeho tanečního oddělení. Koncert s názvem Nejdražší perly se nám asi nepodaří zrealizovat v tomto školním roce. Nebo alespoň ne tak, jak jsme si představovali. Ale rozhodně naši společnou práci „nezahodíme“ a budeme pokračovat v přípravách dál. Já pracuji na rekvizitách, přípravě kostýmů, programu i dokončení choreografií. Paní učitelka Pavla společně s manželem připravují finální verzi doprovodné hudby, některé maminky a má bývalá žačka šijí kostýmy. Zkrátka ani nepříznivá situace naši lásku k baletu a práci nezastaví.

Je mi jasné, že nikdo z nás nemá doma baletní sál. Ale nějaký pohyb nám naše obydlí přeci jen umožní. A tak jsem se snažila pro děti a klidně i pro Vás rodiče a prarodiče připravit takovou malou opakovací školu klasického baletu.

Klasický balet má názvosloví ve francouzštině. Ne všechny děti si názvy pamatují a teď se to možná změní. Budu se snažit každý prvek popsat, přidat obrázek a místo barre (tyč) nám poslouží obyčejná domácí židle nebo třeba parapet. Nechci Vás zahlcovat úkoly, cviky a francouzštinou. Budeme pokračovat pomalu a pečlivě. Není nic horšího než naučit se něco s chybou. Ta se pak těžce odnaučuje.

Další věc, která mi léta leží v hlavě, je ta, že děti nemají přílišný přehled o baletním umění. O skladatelích baletů, tanečnicích a tanečnících, o historii tance atd. V hodinách baletu na to není prostor. Zkusme to nyní napravit. Připravím vždy pár řádků teorie a také povídání o některých baletech. Připojím odkaz na ukázky, u kterých nám snad děti vydrží.

A abychom svá těla přece jen protáhli, domluvila jsem se s kamarádkou paní Danielou Dolanovou, že můžeme pro naše cvičení použít její video – domácí cvičení. Daniela je fyzioterapeutka z Prahy a jezdí s námi na baletní soustředění. Některé naše děti ji už znají. A věřte, že nás na tom soustředění všechny řádně protáhne.

To vše, o čem jsem právě napsala, budete nacházet na stránkách naší školy

www.zuskrupka.cz

Již v tuto chvíli si můžete zacvičit společně s paní Danielou.

Na stránky dáme rovněž odkaz na hudbu k jednotlivým tanečním vystoupením našeho koncertu, aby si děti doma mohly zkoušet to, co jsme se již naučily. Abychom nemusely začínat úplně od začátku, až se vrátíme do našeho baletního sálu.

Zdravím Vás všechny, přeji Vám a Vašim rodinám pevné zdraví a dobrou mysl.

Těším se na shledání s Vámi všemi

Ivana Heritesová

Naše úspěchy

pro školní rok 2019/2020

 

NAŠI ABSOLVENTI 2019/2020

 

 

!!!GRATULUJEME!!! :)

 

Ivan Dulin , hra na kytaru
ze třídy p. učitele  Jana Záruby obsadil v okresním kole soutěže 1. místo s postupem do krajského kola.
 
 
Josefína Zrubecká, hra na klavír
ze třídy p. učitelky Lady Abrahamové obsadila v okresním kole soutěže 1. místo.
 
Soukupová Tereza, hra na klavír
ze třídy p. učitelky Zhanny Shepelevy obsadila v okresním kole soutěže 3. místo.
 
Arina Shpakovskaya , hra na klavír
ze třídy p. učitelky Zhanny Shepelevy obdržela v okresním kole soutěže čestné uznání.
 
Tomáš Nedvěd ze třídy p.učitele Jana Záruby, se zúčastnil hudební olympiády ČR a získal čestné uznání.
 
 

Michala Fujavová, bývalá žačka paní učitelky Ing. Ivany Heritesové, je studentkou 2. ročníku Pražské taneční konzervatoře. Individuální studijní plan dle osnov konzervatoře jí umožňuje Taneční akademie Scenic s.r.o. v Ústí nad Labem. Vzhledem k jejímu pohybovému talentu byla dokonce přijata ke studiu bez přijímacích zkoušek. Michaela v současné době studuje na Biskupském gymnáziu v Krupce a denně dojíždí v odpoledních hodinách do Ústí nad Labem na hodiny individuálního studia klasického a moderního tance. Každého půl roku pak musí splnit zkoušky z tanečních oborů v Praze na taneční konzervatoři. Míša se paní učitelce vyjádřila, že tento způsob studia baletu je velmi náročný, ale je nadšená.

 

 

Lucie Schneiderová byla letos přijata ke studiu hry na saxofon na Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze. Do základů hudby ji zasvětil její dlouholetý vyučující Mgr. Radek Arnold.

Lucie začala hrát na zobcovou flétnu, později přešla ke hře na klarinet a saxofon.

Do naší školy ještě dochází i na lekce klavíru.

 

 

 

Ivan Dulin je dlouholetý žák Mgr.Jana Záruby. Ivan se v letošním školním roce také  připravoval na přijímací talentové zkoušky. Ty úspěšně vykonal a proto se od září bude věnovat studiu hry kytaru na blízké teplické konzervatoři.

 

 

Všem našim žákům přijatých na konzervatoř gratuluji. Jejich vyučujícím přeji další úspěchy v jejich další činnosti.

Michaele, Lucii a Ivanovi za naší školu přejeme hodně úspěchů v jejich studiu.

 

ZUŠ Stanislava Šebka v Krupce má v současnosti kolem 260 žáků. Většina z nich je velmi talentovaných. Vedení školy spolu s vyučujícími vyzývá rodiče,

aby dali dětem možnost vniknout do tajů hudby a krásy tance. Jejich děti rádi uvidíme a vyzkoušíme jejich hudební nebo taneční vlohy.V měsíci květnu bude probíhat zápis žáků, sledujte stránky naší školy.(www.zuskrupka.cz). Budeme se těšit.

                                                                              

ředitel školy, Pavel Krs

 

starší úspěchy v Archivu